top of page

Frederiksborg rūmai Hillerøde

Šiandien Justas turėjo laisvą dieną vidury savaitės, nes savaitgalį dirbo kaip arklys. Nuvedę vaikus į darželį ir mokyklą nutarėme pasidaryti mini išvyką į Hillerødą.

Hillerødas garsėja žavingais Frederiksborg rūmais. Turint omenyje, kad šiandien mirė Danijos karalienės vyras, išvyka tapo tokia į temą..

Iki šiol visada ten nuvykdavom pasivaikštinėti po miestelį ar nuostabius rūmų sodus, bet nesame buvę pačioje pilyje. Ir vaizdai tikrai nenuvylė, o ir Danijos istorijos nemažai sužinojome. Kai esi muziejuj be vaikų, randi laiko perskaityti visas informacines lentas.

Vienoje dalyje yra didžiuuuulė žavinga bažnyčia, o paskui keliauji skirtingais aukštais ir susipažįsti su skirtingomis epochomis ir skirtingais valdovais, kurių beveik visi buvo Kristijanai ir Frederikai. Pati pilis, viena iš didžiausių renesanso statinių Skandinavijoje, priklausė Kristijanui 4-ajam ansktyvajame 17-ajame amžiuje.

Paskutinėje dalyje buvo šiek tiek modernesnio meno bei žymaus danų fotografo Søreno Solkær darbų. Jis specializuojasi portretų fotografavime ir yra sukūręs gausybę pasaulinių įžymybių portretų.

Tiesa, 19 amžiuje pilis buvo smarkiai apniokota gaisro, bet vėlgi į pagalbą suskubo alaus magnatas Jacobsenas (jis daug ką gelbėjo Danijoje tais laikais :)) ir pilis buvo atstatyta. APSILANKYKITE!

bottom of page