top of page

Roma, į kurią visada norisi grįžti / Pirmoji diena

Kadangi šiemet artimojoje šeimoje stuktelėjo bent keletas jubiliejų, o mes viską kaip ir turime, nutarėme praleisti daugiau laiko kartu. Tad Giedrė iš Hullo, mama iš Vilniaus ir aš iš Kopenhagos suskridome į Romą apturėti faino ilgojo savaitgalio kartu. Apsistojome tolėliau nuo miesto centro esančiame kempinge, bet visai nepasigailėjome, nes ramybė nuo miesto triukšmo vakarais buvo neprošal. Susisiekimas iki miesto buvo regioniniu traukiniu nuo Roma Aurelia stoties, bet yra ten ir kitų galimybių. Viskas prasidėjo vėluojančiais lėktuvais, bet šiaip ne taip penktadienio naktį visos buvom jau sėkmingai susirinkusios kempinge, kad galėtume pradėti savo trijų dienų žygius po Romą.

Šeštadienis buvo pirmoji Romos tyrinėjimo diena, per kurią "prisukome" dvidešimt kilometrų pėsčiomis! Turą pradėjome nuo didžiosios Termini stoties ir netoliese esančios St. Maria Maggiore bažnyčios.

Tada praeidami Respublikos aikštę su fontanu, kuris pilnas prisiminimų apie mūsų su Justu keliones po Italiją dviese, pasiklysdamos keliose gatvelėse, pasiekėme žymųjį Trevi fontaną. Ypatingas jis tuo, kad yra įkurdintas pastato fasade. Žmonių - MILIJONAS. Mesdami ten monetą jie stipriai prisideda prie Romos miesto gyvavimo finansiškai.

Toliau keliavome mes link Ispanijos laiptų, kopėme viršun ir pasivaikštinėdamos mėgavomės Romos vaizdas iš aukštai, keliavome iki Piazza del Popolo, paskui po truputį turistų gausiomis gatvėmis judėjome link senamiesčio, kur dar aplankėme Panteoną, Campo dei Fiori aikštę (buvo pilna šiukšlių po turgaus dienos) Navona aikštę ir pavakarianiavome.

Dienos pabaigoje, lekiant link stoties dar praėjome Angelo tvirtovę ir Švento Petro aikštę, bet čia grįžome dar ir kitą dieną. Tiesa, visų trijų dienų nuotraukos yra mano, Giedrės ir mamos. Daugiausia mamos, tad ačiū jai, kad įamžino. Dėl to daugybėje nuotraukų mes su Giedre sėdim and laiptų ir laukiam, kol bus įamžintas fontanas, bažnyčia ar aikštė.

bottom of page