top of page

Velykos Berlyne

Kadangi jau užsisėdėjome namuose be kelionių, o per Velykas Danijoje yra labai daug laisvų dienų, turėjome pakeisti aplinką ir kažkur išvykti. Berlynas šiam laikotarpiui buvo pigiausias variantas, o ir esam girdėję daug gerų žodžių apie šį itin vaikams draugišką miestą. Tad išvykome patikrinti penkioms dienoms.

Pirmoji diena buvo labai šalta ir lietinga. Tad pirmiausia įsikūrėme savo jaukiame, bohemiškame per airbnb atrastame bute:

Kelionėms ir muziejams įsigijome Berlyno korteles, tad be problemų naudodavomės viešuoju transportu ir gaudavome nemažas nuolaidas muziejuose. Pradėjome nuo šnipų muziejaus:

Vaikams ten labai gerai sekėsi įveikti lazerių labirintą, kuris retam lankytojui pavykdavo. Į naudą gimnastika :) Na o bendrai tai muziejus tikrai įdomus, jei turite laiko daug skaityti, yra labai įdomių faktų ir istorijų, bet vaikams įdomiau jei muziejus kuo interaktyvesnis.

Paskui nustojo lyti, tad apžiūrėjome Potsdamo aikštę ir apsilankėme prie monumento nužudytiems žydams, kuris padarytas lyg didžiulis akmeninių blokų labirintas:

Paskui praėjome Brandenburgo vartus, prie kurių amžinai vyksta įvairūs mitingai mitingėliai ir sukirtome pirmąjį kebabą gatvėje prie Rusijos ambasados. Ten buvo padėta daug gėlių per gaisrą žuvusiems vaikams..

Antroji vizito diena pasitaikė dar šaltesnė ir lietingesnė, tad lindome į gamtos muziejų. Nustebino didžiulės eilės prie beveik visų muziejų, įdomu, ar visada, ar tik per Velykas ir per prastą orą.

Muziejus pasižymi didžiuliais dinozaurų griaučiais ir labai labai daug kitų gamtos dalykų - nuo gyvūnų iškamšų iki akmenų..

Kadangi oras negerėjo, nutarėme aplankyti dar mažiuką dešrelių (currywurst) muziejų. Jis juokingai mažas ir nežinia, ar vertas kainos, bet mums tai dienai kaip papildomas muziejus buvo pats tas:

Trečiąją dieną atėjo pavasaris! Na dar toks nevisiškai, su nemažu vėju, tad lindome į technikos muziejų, nes buvom susiplanavę:

Nesitikėjom, kad jis bus toks didžiulis, kad teko praleisti visą dieną praktiškai. Didžiausios salės apie laivus, lėktuvus, traukinius..