top of page

Roma, į kurią visada norisi grįžti / Antroji diena

Antrąją dieną nutarėme ryte pasėdėti kempinge, pasimėgauti baseinu ir į Romą keliauti kiek vėliau, bet pabūti iki sutemos. Kelionę pradėjom nuo Šv. Petro aikštės ir Bazilikos. Teko pastovėti eilėje, kad patekti į vidų, bet ten tikrai įspūdinga.

Paskui pasilikome toje pačioje Tibro upės pusėje ir tyrinėjome Trastevere rajonėlį. Man jis šįkart buvo kelionės staigmena. Patiko tai, kad ten nebetiek daug turistų, tai daugiau vietinių mėgstamos vietos su gatvytėse išdžiaustytais skalbiniais. Pirmiausia kopėme į Gianicolo kalvą, nuo kurios atsiveria puikus Romos vaizdas.

Paskui dar prieš besileidžiant į Trastevere gatveles, aplankėme Fontana dell'Acqua Paola tai fontanas, žinomas iš filmo "Didysis grožis". Man jis gražesnis už Trevi.

Na o čia Trastevere, kur pavalgėme skanios lazanijos, makaronų, raviolių ir tiramisu su naminiu Da Massi restorano vynu. Vieta tikrai puiki, norint paskanauti tikro itališko maisto - turistų nebuvo, bet esu tikra, kad po valandėlės ten suplūdo italai.

Pasistiprinę perėjome tiltą ir patekome į senąją Romą su Kapitolijaus kalva, Romos forumu ir grandioziniu Vitorriano paminklu.

Vakarėjant dar prasukome vėl pro vakarinį Trevi fontaną. Žmonių nepamažėjo. Dieną užbaigėme alaus bokalu naujame Romos turguje Mercato Centrale Termini stotyje. Labai patiko, beveik kasdien čia užsukdavom.

bottom of page