top of page

Singapūras – Botanikos sodas ir naktinis safaris / Singapore – Botanic gardens and Night safari

Singapūre einame miegoti vėlai ir keliamės irgi vėlai, taip bandydami po truputį grįžti į Danijos laiką. Šiandien dieną pradėjom vizitu į elektronikos parduotuvę Sim Lim. Labai didelė, apėjom, pasižvalgėmko ko yra, bet kainos tokios pačios kaip Europoj, bet nustebino, kad nebuvo naujų telefonų modelių, tik senesni.

---

When in Singapore, we are trying to go to sleep late and wake up late, to get used to the timezone of Denmark little by little, Today we started our day with a trip to a big electronics store Sim Lim. It was huge, we just checked what is interesting there, but prices are the same as in Europe, just we were surprised, that phone models are quite old.

Paskui gana ilgokai keliavome į Botanikos parką, kuris yra visai kitame Singapūro krašte. Buvom maloniai sužavėti tvarkos, įdomybių ir ramybės. Parkas labai didelis, tad praleidom ten gal penkias valandas. Vietiniai mėgsta ten rinktis ir piknikauti. Štai čia žemėlapis iš jų svetainės:

---

After that we had a quite long trip by bus to Botanic Gardens. We were amazed about how clean park is, how many interesting small parks inside it has and that it seems to be a place where singaporeans relax. I think we spent 5hours there. Here is a map from their website.

Parkas įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą, jame yra bonsų sodas, kaktusų sodas, ežeriukai, poilsio vietelės, takas per džiungles, orchidėjų sodas, į kurį nulėkiau viena, kol vaikai su Justu ėjo į didžiulę vaikų zoną su supynėmis, maudynėmis, laipynėmis. Tikrai labai patiko! Bene labiausiai kolkas iš to, ką matėme Singapūre.

---

This park is on the UNESCO list, there is a bonsai garden, cactus garden, a lot of places ro relax, boardwalk through the rainforest, orchid garden, which I have visited alone while the rest of the family went to a big park for kids with playgrounds, water and so on. We really like it, probably the most from all the Singapore we saw so far.

Orchidėjų sodas nedidelis, bet įspūdingas. O viena iš jų rūšių yra nacionalinė Singapūro gėlė. Įdomiausia man buvo tai, kad kiekvieno didingesnio svečio garbei jie išveda orchidėjų rūšį, tad radau, kad Valdas Adamkus lankėsi Singapūre 2006aisiais, aplankė Botanikos sodą ir turi savo gėlę ten.

---

Orchid garden is small, cosy and amazing. Orchid is a national flower of Singapore, so they give it a lot of attention. But what I like most is that they create new hybrid flower and dedicate it to VIP visitors of the park. So I found a flower for Valdas Adamkus, former president of Lithuania.

Paskui pavakarieniavome vėl viename iš hawker centrų ir judėjome dar toliau už miesto, į zoologijos sodą, kur turėjome bilietus į naktinį safarį nuo 19 val. Na o tada mes stovėjome eilėse vėl ir vėl. Žinoma, švenčių periodas, na bet tokių mes nematėm ir tokio neorganizuotumo taip pat. Pirkom bilietus internetu, bet virš valandos stovėjome eilėje, kad pasiimti fizinius bilietus. Įeiti mums buvo leista 21.15 ir kad tą padaryti, reikėjo vėl stovėti eilėje, o kad nuskenuoti bilietą, dar vienoje. Tada dar vienoje, kad patektum į traukinuką ir t.t. ir t.t. Tad įspūdis buvo gan nekoks nuo pat pradžių.

Naktinis safaris tai yra zoologijos sodo iniciatyva parodyti lankytojams naktinius gyvūnus naktį. Vežama traukinuku arba gali vaikštinėti pats keturiais skirtingais takais. Mes spėjom viską ir apeiti ir apvažiuoti ir finale mums viskas visai patiko. Daug nematytų gyvūnų, žmonių srautai viduje jau gana normaliai pasiskirstę. Tik fotkių nedaug deja.

...

Then we had dinner at one of hawker centres and went even more to suburbs, to Singapore Zoo, where we had tickets to Night Safari from 7PM. And then we were standing in different lines again and again. Of course, it is a holiday season, but still we have never seen such unorganised mass management. We bought tickets online, but then we were standing in a line to get physical tickets. We could enter the park at 9PM. To do that, we were also standing in a huge line and then another line, so your ticket will be scanned. Then another line to the little train etc. So, we did not have a good first impression.

Night Safari is an initiative of the Zoo to show night animals to visitors on the night. You can take a small train or walk on 4 trails and explore animals. We managed to do both and we kind of finally liked it. A lot of animals, we have never seen, not so many people on trails. Just not a lot of the photos, because of the darkness.

Išėjom iš ten prieš vidurnaktį. Tada, žinoma, buvo eilė į autobusą. Ir į taksi. Mes pasirinkome autobusą, bet pavažiavę kažkiek turėjome gaudyti mieste taksi, o prie jo vėlgi eilės. Bet mums kažkaip nuskilo, pamatėm laisvą poilsiaujantį taksi kol valgėm naktinį burgerį ir parsigavom į viešbutį apie 2 valandą nakties.

We got out around midnight. Then, of course, there was a line for the bus. And for the taxi. We have chosen bus, but still had to catch taxi later. Lines for taxi were also closer to the city. But then, when eating night burgers, we saw one free taxi, took it and were at our hotel at 2AM.

bottom of page